tvfranchising.pl Twój biznes zaczyna się tutaj
Katalog franczyzodawców

Aktualności - E-nnovation 2013

Fantastyka staje się rzeczywistością – podróż do przyszłości z prelegentami
E-nnovation 2013
Telefony, zegarki, bransoletki, okulary, a nawet soczewki kontaktowe – to przedmioty, które umożliwiają nam stały dostęp do Internetu, albo wkrótce  zaczną to robić. O  tym, jaki wpływ będzie miał postęp technologiczny m.in. na rozwój e-handlu rozmawiają eksperci z całego świata podczas E-nnovation. Dowiemy się czy ich zdaniem możliwe jest, by kuriera w przyszłości zastąpił latający dron, a banknoty i monety pieniądz elektroniczny.
Jak będzie wyglądał handel w Internecie za pięć lat? Czy da się w przyszłości wyeliminować gotówkę? Jaką rolę będzie pełnił telefon? Czy możliwe będzie zastosowanie dronów w codziennym życiu? Jak wykorzystanie big data wpłynie na to, co i gdzie będziemy kupowali?  Rozmowy na takie tematy toczyć się będą 24-25 października wśród 22 prelegentów i ponad 300 uczestników konferencji E-nnovation.
W gronie znamienitych gości, którzy odwiedzą przy tej okazji Poznań znaleźli się m.in.: propagator bezzałogowych statków powietrznych – Chris Anderson, czołowy futurysta Europy – Patrick Dixon, naukowiec-celebryta – prof. fizyki Michio Kaku, futurysta, wizjoner i doradca biznesowy – James Canton, a także wielu innych, których sylwetki przedstawiono na stronie konferencji.

Opowieści o dronach…

Większości ludzi słowo „dron” przywołuje na myśl obrazy rodem z pola walki, albo filmów science fiction. Tymczasem okazuje się, że mogą one być wykorzystywane także w sposób bardziej przyjazny człowiekowi. Drony znajdują zastosowanie np. w  akcjach poszukiwawczych i ratowniczych, a także służą do nagrywania filmów i zapisu wydarzeń sportowych. Drony produkowane na użytek zwykłych ludzi kosztują już nawet mniej, niż 1 tys. dolarów i nie wymagają dużej wiedzy technicznej, by się nimi sprawnie posługiwać.     
Chris Anderson, jeden z głównych prelegentów E-nnovation, jest pionierem w produkcji dronów dla entuzjastów technologii. Teraz planuje skupić się na komercyjnym zastosowaniu swoich bezzałogowych pojazdów latających.  Podczas E-nnovation twórca koncepcji długiego ogona opowie jak nowe technologie wytwarzania produktów cyfrowych, takie jak druk 3D, zmieniają podejście do ich projektowania
i produkowania, znacznie obniżając bariery wejścia na rynek. Zaprezentuje potencjał, jaki niosą ze sobą drony w okresie najbliższych dziesięciu lat oraz to, jak stare techniki produkcji i obecnie działające przedsiębiorstwa mogą dołączyć do tej cyfrowej rewolucji.
… i innych cyfrowych trendach

Już od czterech lat są takie dwa dni w październiku, kiedy o swoich inspiracjach, sukcesach, a także aktualnych trendach i przyszłości rozmawiają w Poznaniu najważniejsze osoby związane z biznesem internetowym
i nowymi technologiami. W tym roku po raz pierwszy uzupełnieniem tej debaty będzie raport A wave of digital change: Trends in digital przygotowany przez firmę doradczą Deloitte oraz organizatorów E-nnovation – Grupę Allegro i PayU SA.
W publikacji omówione zostały globalne trendy w obszarach takich jak handel internetowy, płatności, technologie mobilne, big data, cloud computing, social media czy user experience. Raport będzie udostępniony do pobrania pierwszego dnia konferencji (24.10) na stronie www.blog.allegrogroup.com.

Z kluczowymi wnioskami z raportu będzie można zapoznać się także oglądając transmisję z konferencji odbywającą się na stronie E-nnovation na Facebooku.

10 tys. euro dla najlepszego start-up’u

E-nnovation od lat stwarza także przestrzeń do spotkania się prezesów i managerów odnoszących sukcesy w e-commerce z młodymi kreatywni twórcami innowacyjnych projektów. Razem rozmawiają o przyszłości, nie tylko w e-handlu, lecz ogólnie w biznesie, opartym o nowoczesne technologie. Ważnym punktem konferencji jest więc finał konkursu Start with e-nnovation. Start-up’y zgłoszone do konkursu są oceniane pod kątem innowacyjności projektu, modelu biznesowego, możliwości wprowadzenia na rynek oraz potencjalnych korzyści płynących z wdrożenia. Pierwszego dnia konferencji dwa najlepsze pomysły zostaną zaprezentowane widowni, z zwycięzcę, który otrzyma w nagrodę 10 tys. Euro, poznamy drugiego dnia - 25 października.

E-nnovation to jedna z największych konferencji poświęconych branży internetowej w Europie Centralnej. Już od czterech lat za sprawą jej organizatorów, czyli Grupy Allegro i PayU SA Poznań staje się prawdziwą stolicą e-commerce i tym samym umacnia swoją pozycję na gospodarczej mapie Polski.

Więcej informacji na stronie konferencji: www.e-nnovation.pl/.

 

 
 
 

{anchor-partners}
{anchor-zaplecze}

wykonanie: