tvfranchising.pl Twój biznes zaczyna się tutaj
Katalog franczyzodawców

Artykuły - Lody Przygoda - wywiad z franczyzodawcą

A może sprawdzony pomysł na biznes? Zostań franczyzobiorcą firmy Lody Przygoda, otwórz swój własny punkt z lodami. Magda postanowiła otworzyć punkt z lodami włoskimi - takimi prawdziwymi, jak za dawnych lat. Zaczęła od jednego punktu, a teraz jest już ich o wiele więcej. - Latem zarabiam, a zimą odpoczywam. Mnie się udało i uważam, że każdemu może się udać - pisze do nas Magda.

 - Panie Łukaszu, jest Pan właścicielem firmy Lody Przygoda, a teraz planuje Pan rozwój sieci franczyzowej Waszych placówek. Proszę powiedzieć, czym dokładnie zajmuje się Pana firma?

Nasza firma sprzedaje lody włoskie, produkowane we Włoszech, wyłącznie z naturalnych składników. U nas sprzedawane są ze specjalistycznych maszyn. Dodatkowo naszą ofertę wzbogaciliśmy o pyszne gofry, które podawane są z różnymi dodatkami.
Kto może zostać franczyzobiorcą? Dlaczego uważa Pan, że to jest dobry biznes dla młodych mam?

Naszym partnerem może zostać każdy. Nie wymagamy doświadczenia, gdyż firma pomaga prowadzić placówkę franczyzową od samego początku. Jest to idealny biznes dla mam - wystarczy pracować przez sezon letni, około 5 miesięcy, aby zarobić na całą zimę i mieć więcej czasu dla rodziny.  Lody lubi każdy, więc ryzyko prowadzenia takiego biznesu jest znikome, tym bardziej, że nasza firma we wszystkim pomaga, więc mamy pewność, że nie popełnimy błędu.

 - No dobrze, ale lato właśnie się skończyło, chyba nikt nie otwiera lodziarni tuż przed zimą?

Lody w kawiarniach sprzedają się cały rok, poza tym w ofercie mamy pyszne gofry, które właśnie zimą mają swój czas. A do otwarcia biznesu warto się dobrze przygotować. Mieć czas na wyszukanie świetnego miejsca do prowadzenia działalności, na podjęcie decyzji i otwarcia działalności. Być może nawet uda się w tym czasie zdobyć dotację na biznes? Tak, aby na wiosnę ruszyć pełną parą?

 - Czy to praca na cały etat?

Jak każdy własny biznes, wymaga zaangażowania i poświęcenia mu czasu. Ale oczywiście bycie własnym szefem ma wiele plusów, jak również, to, że jest to biznes sezonowy.

 - Jakie cechy powinna posiadać przyszła właścicielka Lodów Przygoda?

Przede wszystkim musi chcieć być niezależna. Szukamy osób, które chcą prowadzić swój biznes przez wiele lat.  Chcemy współpracować z tymi, którzy chcą się rozwijać i otwierać kolejne placówki. Niektórzy partnerzy maja po 2, 3 albo więcej punktów.
W jakich miastach planujecie uruchomić placówki franczyzowe? Czy oferujecie wyłączność terytorialną?

Lody jedzą wszyscy – i mieszkańcy dużych miast i ci z małych miejscowości. Szukamy partnerów na terenie całej Polski -  niejednokrotnie pomagamy w pozyskaniu lokalizacji - każdy partner na dane miasto otrzymuje wyłączność.

 - Ile pieniędzy potrzebuje mama, aby rozpocząć biznes pod marką Lody Przygoda?

Jeśli planujemy otworzyć lokal to trzeba zainwestować około 27 000 zł, jest możliwość płatności w ratach. A jeśli miałaby to być przyczepka mobilna, to trzeba się liczyć z kosztem 40 000 zł, ale pamiętajmy, że wtedy nie płacimy czynszu.

 - A jakie są comiesięczne koszty? Ile wynoszą opłaty na rzecz franczyzodawcy, a ile kosztuje prowadzenie punktu?

Opłata franczyzowa to opłata 500 zł netto przez 5 miesięcy. Koszty prowadzenia są zależne od punktu, wielkości czynszu itp.

 - Czy ten biznes można prowadzić jednoosobowo?

Biznes ten można prowadzić jednoosobowo, można też zatrudnić pracownika w szczycie sezonu, kiedy mamy najwięcej klientów.
No to teraz porozmawiajmy o przyjemniejszym aspekcie finansowym. Ile na tym można zarobić?

Cała inwestycja może zwrócić się już po 2 miesiącach prowadzenia działalności. Zarobki po opłaceniu czynszu stałych opłat sięgają nawet 12 000 zł, oczywiście najważniejsza kwestia to lokalizacja.

Jest to bardzo opłacalna inwestycja i jak to nasza jedna z mam mówi zimą odpoczywa latem zarabia.

Czy warto prowadzić własną działalność gospodarczą? Zdaniem Magdy - oczywiście, że tak! Kiedy urodziła córkę, zaczęła zastanawiać się, gdzie może znaleźć pracę, która jednocześnie pozwoli jej poświęcać sporo czasu córce. Magda postanowiła otworzyć punkt z lodami włoskimi - takimi prawdziwymi, jak za dawnych lat. Zaczęła od jednego punktu, a teraz jest już ich o wiele więcej. - Latem zarabiam, a zimą odpoczywam. Mnie się udało i uważam, że każdemu może się udać - pisze do nas Magda.

 - Na jakie wsparcie może liczyć Mama z Waszej strony? Nie tylko przy starcie biznesu, ale też w codziennej pracy?

Naszym partnerom pomagamy od samego początku – pomagamy zdobyć pozwolenia z Sanepidu, pomagamy prowadzić księgowość. Oferujemy pełne doradztwo z naszej strony przy uruchomieniu biznesu. Później, w codziennej pracy również pomagamy partnerom, organizując  wspólne akcje reklamowe, jak również służymy doradztwem.

Na przykład, każdy partner na start otrzymuje od nas mieszankę lodową, która wystarczy na 1000 gratisowych lodów. To świetna reklama dla nowego punktu!

Dla wszystkich, którzy podpiszą z nami umowę do końca roku mamy dużą reklamę loda włoskiego oraz gofrownicę do wypieku pysznych gofrów.

 - Jestem zainteresowana! Z kim mam się kontaktować w sprawie szczegółów?

Wszystkie mamy zainteresowane prowadzeniem własnego lodowego biznesu zapraszam na stronę www.lodyprzygoda.pl

kontakt@lodyprzygoda.pl   

tel. 505 593 105

 

 

 
 
 

{anchor-partners}
{anchor-zaplecze}

wykonanie: