Co warto sprawdzić decydując się na leasing?

truckOferty leasingowe są bardzo różne – im więcej firm proponuje taką usługę tym korzystniejsze są warunki podpisania umowy. Trzeba przejrzeć sporo ofert, by znaleźć odpowiednią dla siebie. Szczególnie ważny jest przedmiot leasingu (samochód, maszyna czy jakiś sprzęt), gdyż niektóre firmy specjalizują się tylko w jednym typie i to właśnie one mają najkorzystniejszą ofertę leasingu.

Leasing maszyn i urządzeń

Bardzo ważne jest to, że leasing maszyn i urządzeń jest możliwy nawet z 0% wpłaty początkowej. Np. Toyota oferowała taki leasing na wózki widłowe. Czasami, gdy działanie firmy uzależnione jest od różnych maszyn i urządzeń okazuje się, że zapłacenie za każdą z nich 10% początkowej wartości, jak to jest przy leasingu finansowym, przekracza możliwości firmy. Tak więc trzeba szukać najkorzystniejszej opcji, bo obecnie leasing maszyn i urządzeń jest to setki bardzo zróżnicowanych ofert. Podpisanie dobrej umowy leasingowej daje firmie szereg korzyści, z których jedną z najważniejszych jest możliwość systematycznej modernizacji parku maszynowego, co w niektórych działach jest po prostu koniecznością.

Warto też pomyśleć o tym, że od strony rozliczeń z Urzędem Skarbowym leasing jest korzystny bo zdecydowanie zwiększa koszty uzyskania przychodu. Niewiele osób postronnych lub zakładających działalność nie wie, że leasing nie powoduje zmniejszenia zdolności kredytowej firmy. Pasywa nie ulegają pogorszeniu, a czasami oprócz leasingu potrzebny jest kredyt bankowy dla rozwijania działalności. Obecnie tylko niektóre firmy kupują cokolwiek na tradycyjne raty lub za gotówkę – leasing maszyn i urządzeń stał się powszechny i jest nawet sporo giełd, na których sprzedaje się towary poleasingowe, również dając je w leasing.

Rekomendacja: Zepsuta turbosprężarka? Nie kupuj nowej turbiny! Turbiny po regeneracji kosztują kilkaktornie mniej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.