Co zyskuje firma wynajmując długoterminowo?

wynajemWraz z nadejściem kryzysu gospodarczego przedsiębiorcy zrozumieli, że by utrzymać się na rynku muszą lepiej planować swoje wydatki operacyjne, wydatki na rozwój firmy. Jeszcze przed załamaniem gospodarczym normalnym było, że firma potrzebująca samochodu po prostu go kupowała lub brała w leasing. Wtedy nie musieliśmy przejmować się tym, że w razie niepowodzenia ciężko nam będzie sprzedać samochód.

Dziś sytuacja jest zgoła inna. Między innymi z uwagi na to prawdziwego rozkwitu doczekały się wypożyczalnie samochodów, które wprowadziły do swojej oferty wynajem długoterminowy. Ten rodzaj wypożyczenia samochodu świadczony jest zazwyczaj na dłużej niż 31 dni. Z reguły od miesiąca, przez kilka miesięcy, nawet do kilku lat.

Dwie największe korzyści dla firm:

1. Zachowanie płynności finansowej
Dzięki temu, że przedsiębiorca rozlicza się w systemie miesięcznym możliwe jest dokładniejsze wyliczenie budżetu firmy i zachowanie płynności finansowej. Z góry wiesz ile będziesz musiał co miesiąc płacić za wynajem aut wiec jesteś w stanie przewidzieć czy cię na to stać, jak te wydatki odbiją się na budżecie. Co więcej, wynajem długoterminowy samochodu możesz sobie wliczyć w koszty uzyskania przychodu. To przynosi ci spore korzyści podatkowe.

2. Minimum formalności
Samo prowadzenie firmy zajmuje wiele czasu, a tu jeszcze najem. Przedsiębiorca musi dysponować swoim czasem między klientami, prowadzeniem firmy a życiem rodzinnym. Wszystko to zajmuje wiele czasu, czasu którego mogło by nie starczać na dodatkowe zadania związane z utrzymaniem floty samochodów. Wynajem długoterminowy to minimum formalności. Dostajesz jedną, zbiorczą fakturę. Jako, że nie jesteś prawowitym właścicielem auta, tylko je wypożyczasz, przeglądami, naprawami i wymiana ogumienia zajmuje się wypożyczalnia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.