Fundamenty sukcesu

motywacjaChciałbym dziś przedstawić dwa główne składniki motywacji, które mogą nam dać moc potrzebną, by sięgnąć po swoje marzenia i pragnienia.

Bez motywacji nie możemy oczekiwać, że osiągniemy wielki sukces w swoim życiu. Motywacja jest niezbędną rzeczą do osiągnięcia sukcesu. Jeśli nie mamy wystarczającej motywacji, nie będziemy mieć kontroli nad własnym życiem. Mówiąc wprost, ludzie bez motywacji pracują dla ludzi z motywacją.

Więc jakie są główne składniki motywacji?

Jest ich mnóstwo, jednak opiszę dwa, które moim zdaniem są najważniejsze.

Pierwszym jest pragnienie. Pragnienie jest czymś więcej niż tylko zachcianką. Każdy czegoś chce, jednak tylko Ci, w których płonie prawdziwe pragnienie, maja wystarczającą ilość motywacji, by coś osiągnąć. Prawdziwe pragnienie pojawia się tylko wtedy, gdy dokładnie wiemy, co chcemy osiągnąć. Większość ludzi nie ma wystarczającej motywacji, ponieważ ich cele nie są wystarczająco klarowne. Im wyraźniejszy cel, tym większe pragnienie. Większe pragnienie to większa motywacja, by osiągać cele niezależnie od warunków. Jednak pragnienie nie jest jedynym składnikiem silnej motywacji.

Wielu ludzi ma silne pragnienia, ale nie ma wystarczającej wiary. Nie wierzą oni w to, że są w stanie osiągnąć to, czego chcą. Jeśli nie wierzymy, że możemy coś zrobić, to rezultacie nawet nie spróbujemy. Z drugiej strony, mając głęboko zakorzenioną wiarę, że możemy osiągnąć swoje cele, będziemy w posiadaniu drugiego najważniejszego składnika motywacji.

Znając dwa główne czynniki motywacji, czyli sukcesu, należy zdecydować, czego chcemy od życia. Musimy podjąć jasną decyzją na temat kim chcemy być, co chcemy mieć i co chcemy robić w życiu. Gdy już to wiemy, myślmy o tym pozytywnie do czasu, aż pojawi się w nas wiara, że faktycznie jesteśmy w stanie to osiągnąć. Jeśli wystarczająco mocno będziemy wierzyć, dosłownie staniemy się niepokonany. Tylko kwestią czasu będzie to, kiedy osiągniemy obiekt swoich pragnień.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.