Jakie są najpopularniejsze kredyty w Polsce?

Kredyty studenckie

remontKredyty studenckie są ofertą banków udzielaną tylko i wyłącznie studentom. Tego typu kredyt jest w stanie pokryć wydatki na studia. Kredyt wypłacany jest przez 10 miesięcy w roku w kwocie od 400 do 600 zł. Okres spłacania kredytu rozpoczyna się 2 lata po ukończeniu studiów, a trwa 2 razy dłużej niż okres studiowania. Odsetki są naliczane za okres po studiach.

Bardzo niewielu studentów korzysta z tego typu kredytów, a Ci którzy korzystają często robią to nieumiejętnie przeznaczając pieniądze na wydatki bieżące. Tymczasem tego typu pomoc jest w stanie ułatwić studentowi start po studiach. Może być środkiem finansowania inwestycji w trakcie studiów.

Kredyty mieszkaniowe

Kredyt mieszkaniowy/hipoteczny to chyba najczęściej pobierany kredyt. Jest on zaciągany na bardzo długi okres, ale z tego względu, że zabezpieczeniem jest hipoteka jest chętnie przyznawany.

Kredytobiorca musi posiadać zdolność kredytową, głównie wysokie zarobki i niskie rachunki do spłaty. Kredyt mieszkaniowy może być udzielony również na remont mieszkania/domu.

Tego typu kredyty można spłacić w okresie krótszym niż założony. Wiąże się to niestety z prowizjami dla banku. Każdy kredyt jest ubezpieczany, głównie od śmierci osoby pobierającej kredyt.

Kredyt na remont

Znajdujemy swoje wymarzone mieszkanie. Odpowiada nam okolica, mamy dobry dojazd do pracy, blisko do sklepu, podoba nam się w zasadzie wszystko. Poza tym, jak mieszkanie wygląda w środku. Układ jest w porządku, liczba pokoi, łazienka, kuchnia, wszystko nam odpowiada. Jednak: trzeba się wziąć za remont, bo tynk odpada ze ścian, na suficie widać bruzdy i uwypuklenia, podłoga rozchodzi się pod naszymi stopami. Skąd wziąć na to pieniądze?

Można albo czekać i odkładać, albo wziąć kredyt i zabrać się za remont od razu. Jeśli całe mieszkanie wymaga remontu, my polecamy przyjąć konkretną strategię.

Najpierw przeliczmy mniej więcej, ile będzie nasz kosztował remont podstawowy: nowy tynk na ścianach i doprowadzenie wszystkiego do takiego stanu, żeby można było w mieszkaniu normalnie funkcjonować. Weźmy kredyt na potrzebne nam materiały budowlane i ewentualne sprzęty, które będą przy remoncie potrzebne. Jeśli w tym momencie kończy się nasza zdolność kredytowa, a nie mamy gotówki, z kolejnym kredytem poczekajmy, aż spłacimy poprzedni. Niestety, w dzisiejszych czasach w naszym kraju trudno mieć wszystko, czego się pragnie, jeśli nie urodziliśmy się w bardzo bogatej rodzinie, nie trafiła nam się wygrana na loterii, albo nie udało nam się rozkręcić interesu życia.

Kredyt to doskonałe rozwiązanie, aby w jakiś sposób zapewnić sobie możliwość realizacji naszych marzeń.

Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że kredyt nie zawsze dostaniemy. Choć w naszym mniemaniu stać nas na to, dla banku możemy być niewypłacalni. Załóżmy, że mamy już kredyt na swoim koncie i staramy się o kolejny. Bank sprawdzi nas w BIK, Biurze Informacji Kredytowej, aby sprawdzić ile mamy już ewentualnych wziętych kredytów.

Potem przypasuje tę informację do naszych zarobków i oceni, czy będziemy w stanie spłacać kolejny kredyt. Może nam wówczas odmówić. Jeśli tak będzie, mamy jeszcze jedną alternatywę: wzięcie kredytu w parabanku, który udziela pożyczek bez zaświadczeń, sprawdzania w BIK i KRD. Możemy wziąć kredyt mając przy sobie jedynie dowód osobisty, który potwierdza naszą tożsamość.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.