Jakie są najpopularniejsze kredyty w Polsce?

Kredyty studenckie

Kredyty studenckie są ofertą banków udzielaną tylko i wyłącznie studentom. Tego typu kredyt jest w stanie pokryć wydatki na studia. Kredyt wypłacany jest przez 10 miesięcy w roku w kwocie od 400 do 600 zł. Okres spłacania kredytu rozpoczyna się 2 lata po ukończeniu studiów, a trwa 2 razy dłużej niż okres studiowania. Odsetki są naliczane za okres po studiach.

Bardzo niewielu studentów korzysta z tego typu kredytów, a Ci którzy korzystają często robią to nieumiejętnie przeznaczając pieniądze na wydatki bieżące. Tymczasem tego typu pomoc jest w stanie ułatwić studentowi start po studiach. Może być środkiem finansowania inwestycji w trakcie studiów.

Kredyty mieszkaniowe

Kredyt mieszkaniowy/hipoteczny to chyba najczęściej pobierany kredyt. Jest on zaciągany na bardzo długi okres, ale z tego względu, że zabezpieczeniem jest hipoteka jest chętnie przyznawany.

Kredytobiorca musi posiadać zdolność kredytową, głównie wysokie zarobki i niskie rachunki do spłaty. Kredyt mieszkaniowy może być udzielony również na remont mieszkania/domu.

Tego typu kredyty można spłacić w okresie krótszym niż założony. Wiąże się to niestety z prowizjami dla banku. Każdy kredyt jest ubezpieczany, głównie od śmierci osoby pobierającej kredyt.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.