O szkoleniach sprzedażowych

szkolenieŚledząc codzienną prasę oraz ogłoszenia w Internecie rzuca mi się w oczy jeden główny zawód – chyba modny od zawsze 😉 SPRZEDAWCA. Wielu pracodawców stawia na jakość w tej kwestii i poszukuje wykwalifikowanych sprzedawców swoich usług czy też produktów. Niektórym z Was może się to wydać dziwne – jak to wykwalifikowany sprzedawca ? Co w tym trudnego by dobrze i skutecznie coś zareklamować a potem to sprzedać? I tutaj jesteście w błędzie – skuteczny sprzedawca to taki, który potrafi nie tylko sprzedać dany towar ale także przekonać nas do kolejnych odwiedzin danego – naszego sklepu. I tutaj pojawia się bohater mojego artykułu czyli SZKOLENIA SPRZEDAŻOWE. Zapraszam Was do zapoznania się z informacjami dotyczącymi właśnie tej dziedziny.

Szkolenia sprzedażowe są bardzo popularne szczególnie wśród handlowców w sprzedaży bezpośredniej. Poznać na takich szkoleniach można różne techniki sprzedaży oraz zdobyć sporo wiedzy z zakresu komunikacji, relacji, asertywności.

Sprzedaż musi się odbywać przy pomocy specjalnych technik wówczas, gdy towar , który jest sprzedawany nie należy do grupy towarów pierwszej potrzeby – chleb i pietruszkę kupujemy nawet, gdy w okolicy jest jedyny sklep z gburowatym sprzedawcą.

Do sprzedawania towarów niezbyt potrzebnych i czasami nawet nie za bardzo nowoczesnych potrzeba sporo sprytu i umiejętności przekonania klienta, a w zasadzie wzbudzenie w nim potrzeby posiadania danej rzeczy.

Nie ma jednej techniki sprzedaży, tak więc możemy spotkać bardzo różne szkolenia sprzedażowe – być może z tego również wynika różna skuteczność sprzedawców.

Początkowo szkolenia sprzedażowe były kopiami kursów amerykańskich, ale tamte techniki niezbyt sprawdzają się u nas. Obecnie większość firm ma szkolenia sprzedażowe według nowoczesnych programów autorskich.

Problem bezpośrednich kontaktów ze sprzedawcą eliminują sklepy internetowe. Więcej na ten temat na www.anhor.pl .
Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.