Technikum ekonomiczne

ekonomikPrzed absolwentami technikum ekonomicznego stoją szerokie możliwości znalezienia pracy oraz dalszego kształcenia. Technika kształcące w tym kierunku od lat należą do najpopularniejszych szkół zawodowych. Cenione są dobre przygotowanie do zawodu przyszłych bankowców, księgowych czy też doradców finansowych.

Dla kogo Technika?

Dla młodych ludzi interesujących się współczesnym światem oraz finansami nauka w takiej szkole to świetna inwestycja na przyszłość.
Co czeka przyszłego ekonomistę? Jaki zawód może zdobyć i czego będzie musiał się nauczyć w ciągu czterech lat uczęszczania do technikum ekonomicznego?
Technik ekonomista po ukończeniu szkoły może kontynuować naukę na studiach wyższych. Często absolwenci takich szkół kończą przedsiębiorczość lub zarządzanie. Ci, którym tytuł technika wystarczy, mogą pracować na średnich szczeblach w licznych przedsiębiorstwach handlowych oraz usługowych. Praca czeka na nich również w działach marketingu, w księgowości oraz w sekretariatach. Absolwenci takiej szkoły bardzo często pracują jako doradcy finansowi lub referenci finansowi. Liczba możliwości jest duża.

Aby podjąć pracę w tych miejscach, konieczne jest jednak zdobycie najpierw odpowiedniego przygotowania zawodowego. W trakcie czteroletniej nauki w technikum ekonomicznym młody człowiek musi poradzić sobie z podstawowymi przedmiotami ogólnokształcącymi, wśród których dominuje królowa nauk – matematyka oraz języki obce. Główny nacisk kładzie się tu na język angielski oraz niemiecki. W wielu szkołach tego typu można oprócz samego tytułu technika ekonomisty uzyskać konkretną specjalizację. Najczęściej oferowane w technikach ekonomicznych specjalizacje to:

  • finanse i rachunkowość,
  • bankowość,
  • zarządzanie firmą,
  • podatki,
  • oraz ubezpieczenia.

W miarę zmian zachodzących na rynku pracy tworzone są nowe, bardziej przyszłościowe specjalizacje, dające absolwentom większą szansę na znalezienie dobrej pracy po ukończeniu nauki w technikum.

Praca ekonomisty to typowa praca biurowa, dlatego też wśród przedmiotów zawodowych nauka technik biurowych zajmuje bardzo ważne miejsce. Równie istotna jest obsługa komputera, a przede wszystkim znajomość programów stosowanych w księgowości.
Podczas nauki przedmiotów zawodowych uczniowie technikum ekonomicznego zdobywają również rozległą wiedzę związaną z finansami oraz wiedzę z zakresu rachunkowości, ekonomiki i gospodarki przedsiębiorstw. Ponieważ technikum ekonomiczne ma przygotować swych absolwentów również do pracy związanej ze sprzedażą towarów i usług, ważne są przedmioty związane z towaroznawstwem.
Uczniowie technikum ekonomicznego mogą przystąpić do egzaminu maturalnego. Zdana matura daje im możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych.

Zobacz też co potrafią absolwęci Technikum Procesów Drukowania na comcard.com.pl .
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.