Założenie firmy bez kredytu

Marzysz o założeniu własnej działalności gospodarczej i zastanawiasz się, czy jest to możliwe bez wzięcia kredytu? Wszystko zależy od tego jaka liczba widnieje na Twoim koncie oraz sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujesz. Nawet jeżeli jedyne, czego potrzebujesz do wykonywania swojej pracy, która będzie stanowiła zarobek do założonej przez Ciebie firmy, to komputer i Internet, musisz liczyć się z dość sporymi wydatkami. Przyda CI się również matematyka oraz poniższe informacje.

Opłaty za ZUS

Opłaty za ZUS, prowadzenie księgowości i wszystkie opłaty związane z prowadzeniem własnej działalności, to minimum tysiąc złotych. Kredyt na rozpoczęcie własnej działalności, na przykład wzięty w ramach funduszy pochodzących z Unii Europejskiej, z funduszu miasta bądź gminy, pozwala na przeznaczenie części pieniędzy na te właśnie opłaty oraz na przykład na reklamę. Kiedy bierzemy kredyt, na rozpoczęcie działalności z funduszy UE, nie musimy go później często spłacać. Kiedy bierzemy kredyt w banku ot tak, bo dla banku jesteśmy na tyle wypłacalni że możemy wziąć taką pożyczkę, musimy go później spłacić. Prowadzenie działalności, zwłaszcza dopiero co rozpoczętej, wiąże się z wieloma kosztami. Przede wszystkim, na początku trzeba jakoś swoje usługi rozreklamować. Jest wiele stron www, które pozwalają na umieszczanie ogłoszeń za darmo. Jednak to płatne i wyróżnione ogłoszenia celniej trafiają w naszych potencjalnych przyszłych klientów.

Dla większości ludzi w Polsce, zwłaszcza młodych, wzięcie kredytu na rozpoczęcie działalności to często jedyna możliwość, by w ogóle rozpocząć swój nowy biznes. Jeśli masz dobry pomysł i uważasz, że na pewno się sprawdzi, możesz skorzystać z kredytu pochodzącego ze środków UE.

Jeśli jednak nie masz cierpliwości do wypełniania dziesiątek papierów. Nie masz czasu na wiele spotkań, negocjacji i rozmów z osobami odpowiedzialnymi za przyznawanie takich kredytów, niestety jesteś bez szans. Cierpliwości by dostać kredyt ze środków Unii potrzeba naprawdę wiele. Wystarczy spojrzeć na strony www, reklamowane często w telewizji, na których można rzekomo zasięgnąć informacji na temat kredytów.

Dla większości ludzi, nawet takich którzy skończyli dwa kierunki studiów z wyróżnieniem, zrozumienie, co tak na dobrą sprawę pisze o kredytach na tych stronach, graniczy z cudem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.